شرکت یاتاقان بوش ایران

تولیدکننده انواع یاتاقان، بوش و تراست واشر

شرکت شرکت یاتاقان بوش ایران

حوزه کسب و کار : قطعه سازی
وب سایت : www.ibbc.ir
سال تاسیس : 1373
آدرس : تهران – اتوبان لشگری – کیلومتر 10 – کوچه 21
تلفن : 02140445021

اشتراک گذاری شرکت یاتاقان بوش ایران

شرکت یاتاقان بوش ایران با نشان تجاری IBBC که هم اکنون به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده یاتاقان، بوش و تراست واشر در ایران و خاورمیانه می‌باشد، فعالیت خود را از سال 1376 در تاکستان قزوین و تحت لیسانس شرکت MIBA اتریش آغاز کرد. این شرکت در حال حاضر تامین کننده اصلی قطعات برای خطوط تولید خودروسازان بزرگ کشور از جمله ایران خودرو و سایپا بوده و علاوه بر این، تامین بخش عمده نیاز بازار قطعات یدکی کشور نیز در اختیار این شرکت است.

یاتاقان بوش ایران در طی بیش از دو دهه فعالیت خود، با تکیه بر تجهیزات مدرن، نیروی انسانی توانمند و حفظ بالاترین استانداردهای کیفی، سهم بیش از 90درصدی در تامین خطوط تولید خودروسازان و بازار قطعات یدکی را دارد. علاوه بر حضور قدرتمند در تامین نیاز خودروسازان و عرضه محصولات در بازار قطعات یدکی کشور، این شرکت حضور در بازارهای بین‌المللی را نیز در برنامه‌های خود داشته و بر همین اساس، محصولات یاتاقان بوش ایران با نشان IBBC در بازار کشورهای منطقه از جمله عراق و ترکیه در حال عرضه می‌باشد که حضور در بازارهای سایر کشورهای منطقه را در چشم انداز خود دارد.

علاوه بر این، متخصصین شرکت یاتاقان بوش ایران در راستای نهضت خودکفایی و برای جلوگیری از خروج ارز از کشور، با تکیه بر توانمندی‌های داخلی در سال‌های اخیر موفق شده‌اند ضمن افزایش ظرفیت خطوط تولیدی پیشین خود و افزایش بهره‌وری ماشین‌آلات، خطوط جدید تولید را به‌طور کامل بر مبنای دانش داخلی طراحی، مهندسی، تولید و نصب کنند و به این ترتیب دانش طراحی خطوط تولید یاتاقان، بوش، تراست واشر و الکتروپلیتینگ نیز در یاتاقان بوش ایران ایجاد شده است.

در کنار داخلی سازی دانش تولید قطعات و همچنین خطوط تولید و در راستای تکمیل زنجیره ارزش و کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه، گروه فرزانگان فارس نیکو به‌عنوان هلدینگ مادر یاتاقان بوش ایران، از سال 1400 طرح احداث کارخانه تولید کویل‌های آلومینیوم و لید برنز را به‌عنوان مواد اولیه مصرفی خطوط تولید یاتاقان بوش ایران، در قالب یک طرح ملی و در استان قزوین آغاز کرد. این پروژه که با نام فولادسازان مانیان در سال 1401 به بهره‌برداری رسیده، هم اکنون علاوه بر تامین کویل‌های آلومینیوم و لید برنز مورد نیاز یاتاقان بوش ایران، امکان صادرات محصولات خود را نیز دارا می‌باشد. علاوه بر این، با احداث و بهره‌برداری از خطوط تولید شرکت فولادسازان مانیان، سالیانه از خروج بیش از 20 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

گالری شرکت یاتاقان بوش ایران