شرکت شتاب کار

تولیدکننده قطعات خودرو

شرکت شرکت شتاب کار

حوزه کسب و کار : قطعه سازی
وب سایت : www.shetabkar.com
سال تاسیس : 1362
آدرس : تهران، کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج، خیابان شانزدهم
تلفن : 02144527143

اشتراک گذاری شرکت شتاب کار

شرکت شتاب کار با نشان تجاری SKC به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیستم‌های فرمان خودرو در کشور، فعالیت خود را از ابتدای دهه 60 تحت عنوان “شرکت ریخته‌گری چدن نشکن” با هدف تولید قطعات چدنی آغاز کرد. این شرکت در سال 1375 با تغییر نام به “شرکت ساپکو 4” و راه‌اندازی خطوط تولید انگشتی، تایپت و پایه انگشتی سبد محصولات خود را توسعه داد. نظر به نیاز صنعت خودروسازی در ایران به قطعات استراتژیک، تخصصی و ایمنی، این شرکت ضمن تغییر نام به”شرکت شتاب کار”، خطوط تولید قطعاتی همچون مجموعه فرمان و شاتون را در دستور فعالیت‌های خود قرار داد.

گروه فرزانگان فارس نیکو در راستای برنامه‌های توسعه‌ای و تکمیل زنجیره ارزش سبد محصولات خود در حوزه قطعه‌سازی، از سال 1389 با در اختیار گرفتن صد درصد سهام مالکیتی شرکت شتاب کار و ایجاد تغییرات در خطوط تولید این مجموعه، با تعمیق ساخت داخل قطعات با فناوری بالا در حوزه‌های فرمان، شاتون و پلوس، جایگاه ویژه‌ای را در این صنعت به خود اختصاص داد. روند توسعه کیفی و کمی این شرکت با سرمایه‌گذاری و نوسازی خطوط تولید و همچنین به‌کارگیری ماشین‌آلات تخصصی و اتوماتیک CNC به‌گونه‌ای ادامه یافت که امروزه قطعات و مجموعه‌های بیش از 10 نوع خودرو مختلف برای تامین نیاز خطوط خودروسازی در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا، تولید می‌شود. همزمان با عرضه قطعات مورد نیاز در خطوط خودروسازان داخلی (OE)، محصولات تولیدی شرکت شتاب کار به دلیل کیفیت و دوام بالا و اخذ تاییدیه‌ها و استانداردهای لازم از مراجع ذیصلاح، در بازار قطعات یدکی (AM) نیز حضور فعال داشته و مورد استقبال مصرف‌کنندگان این بازار قرار گرفته است.

علاوه بر تولید قطعات و مجموعه‌های مربوط به سیستم فرمان هیدرولیک، شرکت شتاب کار از 6 سال قبل، تحقیق و توسعه سیستم‌های فرمان برقی (EPS) را برای تامین نیاز خودروسازان کشور به این نوع فرمان برقی به‌عنوان جدیدترین فناوری سیستم فرمان خودرو و بومی‌سازی دانش این سیستم آغاز کرد. در سال 1398 نخستین نمونه از این سیستم، در شتاب کار تولید شد و پس از انجام تست‌های متعدد عملکردی و دوام، مجوز استفاده در خطوط تولید را دریافت کرد. هم اکنون این شرکت، سیستم فرمان برقی خودروهایی مانند پژو 2008 ، تارا و دنا را تامین می‌کند. برنامه آتی شتاب کار توسعه فرمان برقی خودروهای شاهین و کوئیک و همچنین داخلی سازی زنجیره تامین قطعات این سیستم است که با همکاری واحدهای تحقیق و توسعه و مهندسی شرکت و همچنین ارتباط با مراکز تحقیقاتی و تامین کنندگان جهانی در حال انجام است.

به‌علاوه، شتاب کار با سرمایه‌گذاری گسترده و همکاری با شرکای مطرح خارجی، برای اولین بار در کشور خط کامل تولید پلوس (به همراه تراشکاری و تولید سرپلوس) را نیز به مجموعه سبد محصولات خود اضافه کرده است تا با استفاده از توانمندی دیگر شرکت‌های گروه فرزانگان مانند فورج البرز با داخلی سازی قطعات این مجموعه، ارزبری آن را کاهش و عمق خودکفایی را افزایش دهد.

شرکت شتاب کار با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تحقیقات و مهندسی، مجهزترین آزمایشگاه (دارای تاییدیه از سازمان استاندارد) برای تست انواع قطعات فرمان‌های هیدرولیک و فرمان برقی به‌صورت اجزا منفصله و همچنین دستگاه‌های تست دوام و عملکرد مجموعه فرمان‌های برقی و هیدرولیک را دارا است. این دستگاه‌ها بر اساس شبیه‌سازی حالت‌های مختلف رانندگی در شرایط و دماهای مختلف آب و هوایی کشور طراحی و برنامه‌نویسی شده‌اند که ضامن کیفیت محصولات تولیدی شرکت است.

گالری شرکت شتاب کار